See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cirkulationstvätt-bäddtextilier 2024-2026
Beskrivning: Ramavtal för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs och Strömstads behov av hyra, tvätt, efterbehandling och distribution av bäddtextilier, handdukar, badlakan och kläder till vårdtagare för successiva uttag vid behov under avtalstiden. För detaljer se förfrågningsunderlaget
Intern identifierare: KA 2023/000817
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000