Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediebyråtjänster, SLL1899
Referensnummer: RS 2019-0810
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla konsultstöd inom mediebyråtjänster, en partner som aktivt kan ge stöd och rekommendationer vad gäller medieinsikter, mediebeteenden, mediestrategier, kanalstrategier och en optimerad medieplan som säkerställer övergripande verksamhetsmål.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341100 Reklamrådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen