464594-2017 - ResultatSverige-Hässleholm: Informationstavlor med uppdaterad information
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentationsenheter för realtidsinformation i kollektivtrafiken.
Referensnummer: Dnr 2017/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34924000 Informationstavlor med uppdaterad information
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ett helhetsansvar för Skånetrafikens behov av batteridrivna och dynamiska presentationsenheter för realtidsinformation i kollektivtrafiken. Uppdraget innefattar leverans av hårdvara och reservdelar samt tillhörande tjänster såsom service, underhåll, konfigurering, styrning och utveckling.
Målet med presentationsenheter för realtidsinformation i kollektivtrafiken är att ge resenärerna adekvat och fullständig information för resan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48813200 System för passagerarinformation i realtid
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen