464600-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Enteral nutrition
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutrition och sondmatningstillbehör
Referensnummer: RS 2017-01543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende beställningsbara och förskrivningsbara Nutrition-och sondmatningstillbehör inklusive nutritionspump.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15880000 Speciella näringsprodukter, 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141641 Sonder, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk, 42122411 Nutritionspumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen