Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hyresavtal avseende dans- och gymnastiklokal.
Referensnummer: SBF 2017/1860-2.6.1.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214800 Anläggning av träningslokaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2 hyresavtal för lokaler med en eller 2 hyresvärdar där hyresgästerna som nyttjar lokalerna ska inreda lokalerna för att bedriva idrottsutövande verksamhet i form av gymnastik och dans för att sedan hyra och driva verksamheten i minst 20 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A: Gymnastiklokal
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214800 Anläggning av träningslokaler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlag.
B: Danslokal
Del nr: 2