46464-2024 - Resultat
Sverige – Tjänster tillhandahållna av sociala medlemsorganisationer – Sociala tjänster förskolelotsar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSociala tjänster förskolelotsar
BeskrivningLotsning av förskolebarn mellan hem och förskola
Intern identifierareFSKF- 2023-18415
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDirektupphandling av Bilaga 2-tjänst
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98133000 Tjänster tillhandahållna av sociala medlemsorganisationer
Ytterligare klassificering (cpv): 85312300 Vägledning och rådgivning, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoption- 2 år (1+1)