464673-2026 - Resultat
Sverige – Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik – Nationell resvaneundersökning avseende åren 2027 - 2029 med optioner för åren 2030 och 2031
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNationell resvaneundersökning avseende åren 2027 - 2029 med optioner för åren 2030 och 2031
BeskrivningUppdraget är att genomföra en resvaneundersökning som en kombinerad webb- och pappersenkät åren 2027-2029 med optioner för åren 2030 och 2031. Förutom datainsamlingen ingår även att årligen ta fram en analysdatabas till undersökningen och sammanställa statistik från undersökningen.
Intern identifierareSta 2026/5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000