Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel, trädgårdsskötsel och vinterväghållning - GöteborgsLokaler
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar löpande skötsel av GöteborgsLokalers torg och fastigheter. Avtal kommer att tecknas på 3 år med option på förlängning med 12 månader. Uppdraget i sin helhet framgår av bilagd upphandlingsdokumentation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen