Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för upphandling.
Referensnummer: 2675/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79110000 Juridisk rådgivning och representation
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster inom offentlig upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsultstöd till offentlig upphandling vid behov.