Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projection and Audio System for the Dome Theater at Cosmonova
Referensnummer: 2.4-216-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32342400 Ljudanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturhistoriska riksmuseet in Stockholm, Sweden, is procuring one or several projectors, together with an audio system, for the Dome Theater Cosmonova.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321100 Film- och videoutrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen