Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten
Referensnummer: KSKLK 2019/178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs kommun inbjuder Er härmed att inkomma med anbud på Byggnadsarbeten i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 31.12.2019.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen