464872-2022 - ResultatSverige-Örebro: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallspåsar för biologiskt avfall
Referensnummer: Tn 3965/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att ta fram ta fram en ny och mer hållbar och användarvänlig avfallspåse för matavfall.
Inbjudan till anbudsansökan avseende avfallspåsar för insamling av biologiskt avfall
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbudsansökan gällande upphandling av avtal för köp av avfallspåsar för insamling av biologiskt avfall (matavfall) från hushållen. Avfallspåse för biologiskt avfall. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsansökan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen