464915-2019 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för vård och omsorg
Referensnummer: HN 2019/00026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett IT-system och systemstöd (även kallat system, verksamhetssystem/vård- och omsorgssystem) som initialt kommer användas i Halmstad kommuns verksamhet som bedriver äldreomsorg inom ordinärt och särskilt boende samt kommunal hälso- och sjukvård. Stödet skall utgöras av ett (1) system som innehåller ovanstående delar.