See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökontroll och tillsyn - ramavtal nordliga och sydliga anläggningar
Beskrivning: Upphandlad tjänst tjänst gäller · Miljökontroll enligt kontrollprogram (Gäller samtliga anläggningar) · Tillsyn av reningsanläggning (Bara Junsele) Anbudsgivare kan lämna anbud på en eller flera anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Miljökontroll vid f.d. gruva i Adak, Malå Västerbottens län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90741000 Tjänster avseende oljeföroreningar, 90743000 Tjänster med avseende på förorening av giftiga ämnen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Lycksele i Västerbottens län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Murjek, Jokkmokk Norrbottens län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Junsele, Sollefteå/Strömsund Jämtlands län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Gällö, Bräcke Jämtlands län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Kälarne, Bräcke Jämtlands län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Pilgrimstad, Östersund Jämtlands län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Gånghester, Borås Västra Götalands länmun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Jönköping, Jönköpings län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Vetlanda, Jönköpings län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Blädinge, Alvesta i Kronobergs län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Skogaby, Laholm Hallands län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Miljökontroll f.d oljelagringsanläggning Vilshult, Olofström Blekinge län
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:13