464924-2018 - ResultatSverige-Östhammar: Engångshandskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial (städ, storkök, omsorg)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för succesivt uttag till Östhammars kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 33741100 Handrengöringsmedel, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39222120 Engångskoppar, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen