Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Hantverkstjänster - Måleriarbeten
Referensnummer: KS2021/1385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun (org.nr 212000-1371) och Kungälv energi AB (org nr 556083-2064) inbjuder till anbudsinlämning av ramavtal gällande hantverkstjänster inom området måleriarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45261221 Målning av tak, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen