46495-2021 - ResultatSverige-BORÅS: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster
Referensnummer: 20/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar alla typer av byggtjänster, det kan vara nybyggnationer, renoveringar, ombyggnationer, anläggningsarbeten samt andra typer av tjänster relaterade till byggnation.
Upphandlingen är uppdelad på fem olika geografiska områden:
Region Syd
Region Väst
Region Mälardalen (Öst)
Region södra Norrland
Region norra Norrland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen