2. Förfarande
Förfarande
Titel: Småskalig livsmedelsförädling 2024-2027
Beskrivning: Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende småskalig livsmedelsförädling genom mathantverk. Upphandlingen vänder sig till aktörer som är verksamma inom mathantverk med erfarenhet av att driva kursverksamhet och informationsinsatser för småskalig livsmedelsförädling på en nationell nivå. Mer detaljerad information om uppdraget finns att läsa i del 4 "Krav på tjänsten".
Intern identifierare: 3.1.11-05616/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del vid upphandling