464980-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Bogserbåtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hamnbogserare begagnad
Referensnummer: KS 2018/5915 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34513200 Bogserbåtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser inköp av en styck hamnbogserare, begagnad. Kravspecifikationen återfinns i kapitel 4.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen