Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsar
Referensnummer: UH 2017/054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712100 Busstationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun inbjuder Er att lämna anbud på skolskjutsar inklusive särskoleskjutsar. Upphandlingen omfattar skolskjutsar för elever till den obligatoriska skolan inklusive särskolan samt övriga transporttjänster både för skolans verksamhet och andra kommunala förvaltningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen