See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult för framtagning av rutiner för systematiskt brandskyddsarbete
Beskrivning: Upphandlingen avser en teknisk konsult som ska ta fram och upprätta skriftlig dokumentation av brandskyddet, komma med förslag till hur SSAM:s organisation och ansvarsfördelning för det systematiska brandskyddsansvaret (SBA) bör se ut samt ta fram brandskyddspolicy för SSAM. I uppdraget ingår även att hålla utbildning i SBA för ansvariga personer i SSAM:s organisation.
Föregående meddelande: 241527-2026
Intern identifierare: 2025-00291
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Avrop från ett dynamiskt inköpssystem.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000