Huvudsaklig CPV-kod 34931000 Anläggning till hamnar
II.1.4.
Kort beskrivning
I Nynäshamns hamn ska passagerargången för embarkering av polenfärjan moderniseras med ny landgång, ny passagerargång och nytt trapphus. Passagerargången byggs i anslutning till det befintliga s.k. Schengenhuset. Den här upphandlingen avser landgången mellan fartyg och passagerargång.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ny landgång till passagerargång, Nynäshamn