465114-2025 - Resultat
Sverige – Kollektivtrafik på väg – Linjetrafik i Norrbotten, -Luleå kommun, Objekt: 15.2025.059
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLinjetrafik i Norrbotten, -Luleå kommun, Objekt: 15.2025.059
BeskrivningLänstrafiken i Norrbotten AB har avsikten att upphandla kollektivtrafik i länet inom Luleå kommun. Trafiksträckan med områden vilken är föremål för upphandling är: o Linje 229, Hällbacken – Porsön - Björkskatan Upphandlingsdokumentet tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112450:Lot:1