Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Kyla service, läckagesökning installationsarbeten samt återkommande årlig kontroll
Referensnummer: 18/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattar Kyla service, läckagesökning installationsarbeten i Beställarens fastighetsbestånd. Entreprenören skall föra register över anläggningarna och i samband med årlig kontroll göra en statusbesiktning av anläggningen. Registret skall årligen översändas till Beställaren. Kvartalsmöten för genomgång av anläggningarnas status ska ingå. Utförande sker efter avrop från Beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen