465315-2016 - ResultatSverige-Kalmar: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av revisionstjänster till Borgholms kommun och till Borgholm Energi Elnät AB med dotterbolag.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kalmar.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Anbudsförfrågan avser revisionstjänster för beställaren i enlighet med denna anbudsförfrågan.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.