Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutvecklingsprogram Helsingborgs stad
Referensnummer: SLF 297/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett stadsgemensamt och obligatoriskt ledarutvecklingsprogram för nyanställda chefer i Helsingborgs stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79633000 Personalutveckling, 80000000 Undervisning och utbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen