Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Library Services Platform (LSP) and a Discovery service
Referensnummer: UH 2021/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement is intended to result in a contract with one supplier of a Library Services Platform (LSP) and a Discovery service as specified in the University requirements. The system will handle both printed and electronic resources. Installation of the new system and migration of data from the old systems, staff training as well as necessary upgrades, updates and service of the system during the contract period are also included in the scope.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48160000 Programvara för bibliotek
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen