465448-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nässjö: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mindre grävtjänster
Referensnummer: 063-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med mindre grävtjänster med successiva avrop när behov uppkommer. Ramavtalen omfattar hela Nässjö kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning, 45112100 Dikesgrävning, 45112200 Borttagning av jordskikt, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45112600 Igensättning, 45112700 Landskapsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen