Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggentreprenader i Trosa - Ramavtal med förnyad konkurrens
Referensnummer: TSN 2020/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenader i Trosa kommuns och Trosabygdens Bostäder AB:s fastigheter och anläggningar. Avrop från ramavtalet kommer att ske successivt under avtalsperioden genom förnyad konkurrensutsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Trosa kommun
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen