465498-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande teknik Särskilt boende äldreomsorg
Referensnummer: 21233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun inbjuder er att inkomma med ansökan i upphandlingen Trygghetsskapande teknik för vård- och omsorgsboende (särskilt boende) enligt SOL.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen