Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bårtransporter av avlidna
Referensnummer: SF 2022/298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bårtransporter av avlidna personer i Stockholms stads särskilda boenden för äldre, socialpsykiatri, dagverksamheter som drivs i egenregi, samtliga LSS- boenden, både de som drivs i egenregi och de som drivs på entreprenad samt dagliga verksamheter enligt LSS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster, 98371000 Begravningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen