Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagstadgad revision
Referensnummer: KS 2018/02248-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lagstadgad revision av stadens aktiebolag i enlighet med 9 kapitlet aktiebolagslagen och så ingående och omfattande som god revisionssed och gällande standards (ISA) kräver.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen