2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information (RFI) avseende upphandling av containrar
Beskrivning: Post- och telestyrelsen (PTS) avser att under hösten 2025 bjuda in till anbudsinlämning för upp-handling av containrar. I syfte att säkerställa ett ändamålsenligt och väl avvägt upphandlingsunderlag inbjuder PTS härmed potentiella leverantörer att lämna synpunkter på den preliminära kravspecifikationen samt att be-svara de frågor som PTS önskar få återkoppling på.
Intern identifierare: 25-00012
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44613000 Stora containrar, 44613300 Standardcontainrar