465663-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Fartyg och båtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av begagnade lotsbåtar
Referensnummer: 21-01344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34500000 Fartyg och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende leverans av begagnade lotsbåtar.
SjöVs målsättning är att upphandla totalt tre stycken begagnade lotsbåtar från en eller flera olika anbudsgivare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34520000 Båtar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen