2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling lösningsarkitekt till projektet 'Datadriven budgetstyrning'
Beskrivning: Upphandlingen avser en lösningsarkitekt som blir en förstärkning till projektet 'Datadriven budgetstyrning'. Syftet med projektet är att lägga grunden för en datadriven styrmodell som stödjer mer strategiska, verksamhetsanpassade och kunskapsbaserade beslut inom Hälso- och sjukvårdsförvaltningen.
Intern identifierare: HSN 2025-0251
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000