465725-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Mobiltelefoner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner och datortillbehör
Referensnummer: LM2020/021357
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Lantmäteriets är i behov av att lösa försörjningen av mobiltelefoner och tillbehör samt datortillbehör.
Anbudsförfarande
Anbud ska lämnas som elektroniskt anbud i Tendsign.
Användarnamn och lösenord erhålls kostnadsfritt genom en registrering på TendsignTendsign support: e-post tendsignsupport@visma.com eller på telefon 0771-440 200.
Anbud och all kommunikation i upphandlingen ska, lämnas/ske på svenska språket om inget annat anges i upphandlingsdokumenten.
Bevis på tekniska krav kan lämnas på svenska eller engelska.
Anbudsgivaren ska dock vara beredd att inom 7 kalenderdagar efter begäran tillhandahålla översättningar av dessa dokument till svenska om Lantmäteriet så begär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen