2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nätverksprodukter (ramavtal) (2026-2030)
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser Nätverksprodukter (ramavtal) (2026-2030) med beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen omfattar: Serviceavtal Distanssupport Konsulttjänster Nätverksprodukter Beräknad avtalslängd är fyra (4) år. Känslig information Informationen om regionens behov är mycket känslig information för regionen om det skulle hamna i fel händer eller hanteras på ett felaktigt sätt. Regionen genomför därmed denna upphandling som en Selektiv upphandling genom – två-stegsförfarande.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103347:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32270000 Digital överföringsutrustning, 32400000 Nät, 32420000 Nätutrustning, 32427000 Nätsystem, 32520000 Telekablar och telekommunikationsutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel