2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vitvaror - leverans, service och underhåll
Beskrivning: Köp, installation och service av vitvaror till personalrum, lägenheter och äldreboenden i Luleå kommun. Vitvarorna omfattar inte storköksmaskiner.
Intern identifierare: KLF 2025/468
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42513000 Kyl- och frysutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vitvaror - leverans, service och underhåll