See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylda matportioner
Beskrivning: Upphandlingen avser kylda matportioner till omsorgstagare med beviljat bistånd samt till verksamheter inom omsorgen med behov av kylda matportioner. Matportionerna ska levererar till omsorgstagarna en gång per vecka.
Intern identifierare: 0254/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 15894200 Färdiglagad mat, 15894300 Färdiga maträtter, 55521100 Hemkörning av mat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000