465790-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av journal- och dokumentationsstöd
Referensnummer: 2.2-4371-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS upphandlar journal- och dokumentationsstöd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utveckling och införande av IT-stöd för journal- och dokumentationshantering