465801-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Nötkött
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött och charkvaror, Linköping.
Referensnummer: UH-2017-245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15111000 Nötkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun och Vretagymnasiet och Lunnevads Folkhögskola inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av nedan fyra (4) separata ramavtal (anbudspaket A, B, C, och D). I respektive ramavtal antas en leverantör. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalen avseende successiva leveranser av nedan angivna produkter.
Anbudspaket A – färskt fläskkött,
Anbudspaket B – färskt nötkött,
Anbudspaket C – charkvaror,
Anbudspaket D – charkvaror, med avtalsstart 1.4.2018.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspaket A – färskt fläskkött
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15111000 Nötkött, 15113000 Fläskkött, 15131400 Varor av fläskkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspaket B – färskt nötkött
Del nr: 2
Anbudspaket C – charkvaror, 1.11.2017
Del nr: 3
Anbudspaket D – charkvaror, 1.4.2018
Del nr: 4