465814-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna rullstolar A1, B1 och B2.
Referensnummer: UE/170034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland avser att teckna avtal på Eldrivna rullstolar i klasserna A1, B1 och B2 för 7-klöverns räkning. Eldrivna rullstolar för inomhus och utomhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Eldrivna rullstolar klass A1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ca 108 st.
Eldrivna rullstolar klass B2
Del nr: 2
Ca 161.
Eldrivna rullstolar klass B1
Del nr: 3
60.