Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
407530-AI919992 Ramavtal Damasker m54 resp. Livrem.
Referensnummer: 407530-AI919992
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35811300 Militära uniformer
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk (FMV) inbjuder härmed till att inkomma med anbud i FMV:s upphandling av Ramavtal Damasker m/54 vita och Livrem parad vit som används vid för större cermoniell verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
407530-LB931723
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35811300 Militära uniformer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Damasker m/54 vita.
407530-LB931728
Del nr: 2
Livrem parad vit.