465854-2017 - ResultatSverige-Örebro: Träningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysioterapiutrustning.
Referensnummer: 17RS4989
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37440000 Träningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal fysioterapiutrustning:
Produktgrupper:
1. Bollar,
2. Kuddar och cylindrar,
3. Gymnastikmattor,
4. Pallar,
5. Träningsutrustning,
6. Värme och kylbehandling,
7. Träningsutrustning för bassäng,
8. Övrig fysioterapiutrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37421000 Gymnastikmattor, 37440000 Träningsutrustning, 37441700 Träningsbollar, 39516110 Kuddar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen