465996-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Videokonferenssystem Room Kit
Referensnummer: 0857-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket avser att teckna ett ramavtal med förnyad konkurrensutsättning för inköp av Cisco Webex Room Kit, inklusive licens för kryptering och multisite (flerpartsfunktion), Cisco Webex Room Kit Plus, inklusive licens för kryptering och multisite (flerpartsfunktion) och Cisco Webex Room Kit Plus Precision 60 Integrator Package, inklusive licens för kryptering och multisite (flerpartsfunktion).
Anbudsgivarna ska ange pris på Cisco Webex Room Kit samt pris på ytterligare optioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen