465999-2018 - ResultatSverige-Linköping: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare och utvärderare till Delprojekt Östergötland för projektet Smart Kompetens.
Referensnummer: UC-2018-247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland upphandlar projektledning som kan driva Östergötlands delprojekt inom Smart Kompetens för Industrin i Östra Mellansverige samt utvärderare som kan genomför utvärdering av projektet. Uppdraget är indelat i två områden, projektledning och utvärdering. Anbud kan lämnas på ett område eller båda
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Projektledning
Utvärdering
Samma företag kan inte inneha båda uppdragen, då utvärdering av projektet ska genomföras av en oberoende part.
Ange nedan vilket anbudsområde anbudet avser samt vilket anbudsområde som anbudsgivaren önskar bli tilldelad i första hand.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen