466001-2018 - ResultatSverige-Nyköping: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsröjningar och andra manuella arbeten, inventeringar och information
Referensnummer: Dnr 512-3887-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal skötselåtgärder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77231000 Skogsskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen