Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lagstadgade revisionstjänster för Göteborgs Stads bolag
Referensnummer: D nr 0151-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlad tjänst avser lagstadgad revision för Göteborgs Stads bolag. Kontraktet består av två delkontrakt vilka i sin tur består av två bolagsgrupper. Vinnande anbudsgivare kan tilldelas maximalt ett delkontrakt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lagstadgad revision för Göteborgs Stads bolag - delkontrakt bolagsgrupp 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lagstadgad revision för Göteborgs Stads bolag ingående i bolagsgrupp 1 och i enlighet med uppdragsbeskrivning i upphandlingsdokumenten.