Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för planering, insatsregistrering och återrapportering inom hemvården
Referensnummer: 17/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Eslövs kommun inbjuder härmed intresserade leverantörer till att lämna ansökan på planeringssystem och insats- och återrapporteringssystem för hemtjänsten i Eslövs kommun.
Målet med upphandlingen är att få en molnbaserad lösning där de olika systemen kommunicerar med varandra och med verksamhetssystemet så att manuell hantering undviks.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48814200 Patientadministrativt system, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen