2. Förfarande
Förfarande
Titel: Allmän tvätt och Cirkulationstvätt
Beskrivning: Upphandlingen kommer att omfatta tjänsten tvätt och efterbehandling inklusive hämtning och lämning av - egenägt gods (arbetskläder, allmän tvätt som industritvättas) samt . cirkulationstvätt (hyrgods) till Lisebergs gästverksamheter.
Intern identifierare: LAB-2026-00163
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000